Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

2013 Yılı Koordinasyon ve 2014 Yılı Yatırım Programları Değerlendirme Toplantısı Şırnak’ta Yapıldı...

Mayıs 18, 2013

  • 15. Bölge Müdürlüğü “2013 Yılı Koordinasyon ve 2014 Yılı Yatırım Programları Değerlendirme Toplantısı” 11-13 Mayıs 2013 tarihlerinde Şırnak İlindeki Şehr-i Nuh Otel’de Bölge Müdürümüz Ayhan DELİGÖZ, Bölge Müdür Yardımcısı Şevket BOZDAĞ, Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri ve Hukuk Birimi ile birlikte 14 İlin Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi


  • Toplantıda konuşma  yapan  Bölge Müdürü Ayhan DELİGÖZ; Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 14 İlin 2013 yılı koordinasyonu ve İllerde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve 2014 yılı bütçesinin hazırlanması amacıyla düzenlenen bu  toplantının Bölge müdürlüğümüz en uç noktasında bulunan  Şırnak’ta  gerçekleştirilmesinden ayrı bir mutluluk duyduğunu bu toplantıların artık düzenli bir şekilde bölge illerimizde gerçekleştirmek istediklerini belirterek bu vesileyle Şırnak  İlinin  bakir kalan bölgelerinde doğal ve kültürel değerlerin tekrar yerinde inceleme  fırsatı doğduğunu Toplantıya katılan şube ve il müdürleriyle  fikir alışverişinde  bulunularak alanların tespit edileceğini  tespit edilen  alanların ise Tabiat Parkı veya Milli Park olarak değerlendirmeleri için çalışmaların hızlandıracağını belirterek konuşmasını sonlandırdı. Konuşma sonrasında toplantıya Nisan ayı toplantısında alınan kararlar görüşüldükten sonra  il bazında 2013 yılı  yatırım gerçekleşmeleri 2014 yılı yatırım programları incelendi.


  • Toplantının 2. Günü öğleden sonra ise  ; Şırnak İli, Uludere İlçesinde Şenoba ve Hilal Beldesi sınırları içerisinde, Şenoba Barajı çevresinde Tabiat Parkı potansiyelindeki alanda incelemelerde bulunularak, ayrıca Cizre İlçesindeki tarihi ve kültürel mekanlardan Hz. Nuh (as) Türbesi, Kırmızı Medrese, Cizre İsmail Ebül-İz El-Cezeri Müzesi ve Mem-u Zin Türbesi, Cizreli araştırmacı-yazar Abdullah YAŞIN rehberliğinde gezildi.


  • Konaklama ve toplantının gerçekleştirildiği  Şehr-i Nuh Otel Yönetimi tarafından Bölge Müdürümüz Sn  DELİGÖZ ve katılımcılara şehrin simgesi haline gelen Nuh’un Gemisi maketi  verilmesi esnasında Söz alan Otel Genel müdürü Sn Veysi ASMA Toplantını öncelikle Şırnak ilinde düzenlenmesinin bölge açısından çok önem arz ettiğini ve Otellerinde bizleri misafir etmekten  son derece mutlu olduklarını belirtmiştir.
  • Sayın bölge müdürümüz ise konuşmasında Otel yönetimi ve çalışanlarını tebrik ederek tarafımıza gösterdikleri misafirperverlik ten dolayı teşekkür ederek  hizmetlerinin daim olmasını temenni etmiştir.