Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

ELAZIĞ’DA 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Ekim 06, 2017

 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Elazığ Orman ve Suİşleri   İl Şube Müdürlüğümüz ve ÖzelDoğa Okullarının ortak düzenlediği etkinlikler ile kutlandı. Etkinliğe ElazığBelediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Elazığ Özel DoğaOkulları  Yöneticileri, öğrenciler,Elazığ Haytap temsilcileri ve kurum personeli katıldı.

                                             

Etkinlik; İl Şube Müdürü Sayın Hüseyin ÇELİK’in  4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü önemini belirten konuşması ile başladı. Etkinlik Elazığ Özel Doğa Okulları  Yöneticilerinden  Seyfullah KÖRDEMİR’in günün önemi ile ilgilikonuşmalarının ardından İl Şube Müdürlüğünde görevli Kimya Mühendisi MuratDOĞAN’ın sunumu ve hayvan sevgisi ile ilgilivideoların gösterimi yapıldı. Resim, şiir, kompozisyon dalında yapılan yarışmalarneticesinde ilk üçe giren öğrencilere çeşitli ödüller verildikten sonra ElazığBelediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ziyareti yapılmıştır. Etkinliğe katılanöğrencilere Genel Müdürlüğümüzü tanıtıcı elbroşürü, şapka, bloknot, kalem vesu-mama kabı dağıtımı yapılmıştır. Geçici Hayvan bakımevi ile ilgilibilgilendirme Veteriner Hekim Fikret GÜROCAK tarafından yapılmıştır.

   Etkinliğe Elazığ Park23 AVM de devamedilmiştir. AVM deki etkinlik ile Fotoblok’lar la resim sergisi yapılmış GenelMüdürlüğümüzü tanıtıcı el broşürü ile su-mama kabı dağıtımı yapılarak programsona ermiştir.