Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

ULUSAL TURNA EYLEM PLANI ÇALIŞTAYI SİVAS İLİMİZDE YAPILMIŞTIR...

Haziran 20, 2019

  • Ülkemiz biyolojik çeşitliliğinin ve nesli tehlike altında olan flora ve fauna türlerinin korunması çalışmaları kapsamında Genel Müdürlüğümüzce kullanılan yöntemlerden biri de Tür Eylem Planlarının hazırlanmasıdır.


  • Turna Eylem Planının ilk 5 yıllık uygulama dönemi 2018 yılında sona ermiş olup, eylem planının ikinci beş yıllık dönemi için yapılacak faaliyetlerin belirlenmesi amacıyla, Sivas çalıştay düzenlenmiştir.


  • Behrampaşa otelinde düzenlenen çalıştay; Sivas Valimiz Sayın SALİH AYHAN, Vali Yardımcısı Sayın Yeliz YILDIZHAN, Av ve Yaban Hayatı Daire Başkanımız Sayın Selim KARACA, 15. Bölge Müdürümüz Sayın Abdullah KOÇ, 15. Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Yaşar SELÇUK, Tür Koruma Şube Müdürümüz Sayın Adem AĞIR, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürümüz Sayın Turan TOKDEMİR,Sivas Şube Müdürümüz Sayın Okan GÜN, Doğa Araştırmaları Derneği Başkanı Sayın Osman ERDEM, Genel Müdürlüğümüz Uzman Ekibi ile çeşitli illerden personeller ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 18 Haziran 2019 tarihinde başlamıştır.


  • Turna eylem planının ilk 5 yıllık uygulama dönemi değerlendirilmesi, eylem planının ikinci beş yıllık dönemi için yapılacak faaliyetlerin belirlenmesi ve plan hazırlanması çalışmaları 19-20 Haziran tarihlerinde devam edecektir.