Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

MALATYA DA ÜRETİLEN KINALI KEKLİKLER ELAZIĞ’DA TABİATA SALINDI...

Haziran 21, 2019

  • Elazığ İl Şube Müdürlüğümüzce Bölge Müdürlüğümüze  bağlı  Malatya Kınalı Keklik Üretim İstasyonunda yetiştirilen kekliklerden Müdürlüğümüze tahsis edilen 1000 adet kınalı keklik (Alectoris chukar) İlimiz Kovancılar İlçesine,2018 yılında Yaban Hayvanı Yerleştirmesi yapılan sahaya stok artırma çalışması yapılmak üzere, İl Şube Müdürü Hüseyin ÇELİK ve Şube Müdürlüğü personelini, Jandarma ekipleri ve Köy Halkının  katılımı ile keklik salımı yapılmıştır.


  • Tabiata bırakılan keklikler en az 1 ay süre ile tabiatta tutunma, bulunduğu ortama adapte olma ve kendileri için yaşam alanı oluşturması için av koruma ve kontrol ekiplerimiz Avcı Dernek Başkan ve üyeleri, Jandarma ekipleri ve muhtarlıklarla ortaklaşa çalışılarak bulundukları ortamda takipleri aralıksız yapılacaktır.


  • Kınalı kekliklerin yerleştirildiği sahalar, Merkez Av Komisyonu Kararı ile en az 3 yıl boyunca ava kapatılarak Yaban Hayatı Yerleştirme Alanı olarak ilan edilmiştir.


  • Bu sahalarda avlanma kesinlikle yasaklanmış olup, yasaklara uymayanlar hakkında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa göre idari yaptırım kararları uygulanacaktır.